ITT Cannon, LLC CA3106E28-15PBF80A232
CA3106E28-15PBF80A232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-15PBF80A232
Brief Description
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E28-15PBF80A232.pdf
Availability of CA3106E28-15PBF80A232
QUANTITY
CA3106E28-15PBF80A232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-15PBF80A232
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-15PBF80A232
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions35
Shell Size - Insert28-15
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-15PBF80A232
Related LinksCA3106E28-, CA3106E28-15PBF80A232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-15PBF80A232 Details Description
Related parts for CA3106E28-15PBF80A232
CAP CER 150PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RETR SHEATH BANANA PLUGS 12" RED datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON TRPL EE 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-75VIN +/-24VOU datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V SOT23-5 datasheet.pdf