ITT Cannon, LLC CA3106E28-15PZBF80
CA3106E28-15PZBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-15PZBF80
Brief Description
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E28-15PZBF80.pdf
Availability of CA3106E28-15PZBF80
QUANTITY
CA3106E28-15PZBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-15PZBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-15PZBF80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationZ
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-15PZBF80
Related LinksCA3106E28, CA3106E28-15PZBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-15PZBF80 Details Description
Related parts for CA3106E28-15PZBF80
POWER SUPPLY 12VDC/.5A 120VAC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW SOT323-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 9/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC CPU RISC USB CAN 128-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 76VWM 140VC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V datasheet.pdf