ITT Cannon, LLC CA3106E28-22PB
CA3106E28-22PB picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E28-22PB
Brief Description
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E28-22PB.pdf
Availability of CA3106E28-22PB
QUANTITY
CA3106E28-22PB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E28-22PB
Internal Part NumberEIS-CA3106E28-22PB
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions6
Shell Size - Insert28-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E28-22PB
Related LinksCA3106E, CA3106E28-22PB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E28-22PB Details Description
Related parts for CA3106E28-22PB
IC REG LDO 1.5V 1.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 70POS datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 3.3V 12W OUT T/H datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 2.3A 8SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM14H/MC14M/X datasheet.pdf
WIRE CUTTER FOR CST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
PINLESS VERT QKE HDR datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V NP0 2220 datasheet.pdf
RES 237 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf