ITT Cannon, LLC CA3106E32-17SYBF80
CA3106E32-17SYBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E32-17SYBF80
Brief Description
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106E32-17SYBF80.pdf
Availability of CA3106E32-17SYBF80
QUANTITY
CA3106E32-17SYBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E32-17SYBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106E32-17SYBF80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert32-17
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationY
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E32-17SYBF80
Related LinksCA3106E32, CA3106E32-17SYBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E32-17SYBF80 Details Description
Related parts for CA3106E32-17SYBF80
IC REG LDO 5V 0.15A SOT89-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 160POS 0.5MM DUAL SMT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11.1A IPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT SWITCH 150A AC datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf