ITT Cannon, LLC CA3106ER20-33SBF80
CA3106ER20-33SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106ER20-33SBF80
Brief Description
CONN PLUG 11POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106ER20-33SBF80.pdf
Availability of CA3106ER20-33SBF80
QUANTITY
CA3106ER20-33SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106ER20-33SBF80
Internal Part NumberEIS-CA3106ER20-33SBF80
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions11
Shell Size - Insert20-33
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106ER20-33SBF80
Related LinksCA3106ER2, CA3106ER20-33SBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106ER20-33SBF80 Details Description
Related parts for CA3106ER20-33SBF80
BATTERY PACK 2.4V 2300 MAH NICAD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC DOC2000 768MB 32-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMD datasheet.pdf
KABELBAUMST. 8 datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
ANTI-VIBRATE GROMMET datasheet.pdf
IC BUFFER 220MHZ 5CH 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf