ITT Cannon, LLC CA3106R22-12PF80
CA3106R22-12PF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106R22-12PF80
Brief Description
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106R22-12PF80.pdf
Availability of CA3106R22-12PF80
QUANTITY
CA3106R22-12PF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106R22-12PF80
Internal Part NumberEIS-CA3106R22-12PF80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions5
Shell Size - Insert22-12
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106R22-12PF80
Related LinksCA3106R2, CA3106R22-12PF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106R22-12PF80 Details Description
Related parts for CA3106R22-12PF80
REGULATOR 5V 3A HORZ HZ HT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 800KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC POT DGTL SGL 100K OHM 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 25BIT DDR2 96-BGA datasheet.pdf
CABLE 3COND 20AWG GRAY 500' datasheet.pdf
RES 6.8M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.2 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
7MM TRIANGLE INSERT datasheet.pdf