ITT Cannon, LLC CA3106R22-2SF80A176
CA3106R22-2SF80A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106R22-2SF80A176
Brief Description
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106R22-2SF80A176.pdf
Availability of CA3106R22-2SF80A176
QUANTITY
CA3106R22-2SF80A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106R22-2SF80A176
Internal Part NumberEIS-CA3106R22-2SF80A176
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert22-2
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating74A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106R22-2SF80A176
Related LinksCA3106R22, CA3106R22-2SF80A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106R22-2SF80A176 Details Description
Related parts for CA3106R22-2SF80A176
RES ARRAY 4 RES 12K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 6.3V X7R 0306 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MT PINS datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 80MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 73MM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN ANGLED datasheet.pdf
RES NET MULT OHM SIP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf