ITT Cannon, LLC CA3106R24-28PZF80A176
CA3106R24-28PZF80A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106R24-28PZF80A176
Brief Description
CONN PLUG 24POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106R24-28PZF80A176.pdf
Availability of CA3106R24-28PZF80A176
QUANTITY
CA3106R24-28PZF80A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106R24-28PZF80A176
Internal Part NumberEIS-CA3106R24-28PZF80A176
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationZ
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106R24-28PZF80A176
Related LinksCA3106R24-, CA3106R24-28PZF80A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106R24-28PZF80A176 Details Description
Related parts for CA3106R24-28PZF80A176
BATTERY PACK 4.8V 800 MAH NICAD datasheet.pdf
CIR BRKR 6A 480VAC 110VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC LOGIC HEX CONV H-S 14-SOIC datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 533MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HDM EMPR 1400K W datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V T/H datasheet.pdf