ITT Cannon, LLC CA3106R24-28SF80A176
CA3106R24-28SF80A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106R24-28SF80A176
Brief Description
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106R24-28SF80A176.pdf
Availability of CA3106R24-28SF80A176
QUANTITY
CA3106R24-28SF80A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106R24-28SF80A176
Internal Part NumberEIS-CA3106R24-28SF80A176
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106R24-28SF80A176
Related LinksCA3106R24-, CA3106R24-28SF80A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106R24-28SF80A176 Details Description
Related parts for CA3106R24-28SF80A176
FIXED IND 1.5UH 9A 8 MOHM SMD datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 100K 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 68POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 710MA 190 MOHM datasheet.pdf
DUAL LEVEL 5.08 40 ASY 4MM 2 WIR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE SKT datasheet.pdf