ITT Cannon, LLC CA3106R24-5PZF80
CA3106R24-5PZF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106R24-5PZF80
Brief Description
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106R24-5PZF80.pdf
Availability of CA3106R24-5PZF80
QUANTITY
CA3106R24-5PZF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106R24-5PZF80
Internal Part NumberEIS-CA3106R24-5PZF80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions16
Shell Size - Insert24-5
Fastening TypeThreaded
OrientationZ
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106R24-5PZF80
Related LinksCA3106R2, CA3106R24-5PZF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106R24-5PZF80 Details Description
Related parts for CA3106R24-5PZF80
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 250KBPS 28-SSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323F datasheet.pdf
CABLE 1M F CONNECTOR ONE END datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 88MA 5.8 OHM SMD datasheet.pdf