ITT Cannon, LLC CA3106R24-7SF80
CA3106R24-7SF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106R24-7SF80
Brief Description
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3106R24-7SF80.pdf
Availability of CA3106R24-7SF80
QUANTITY
CA3106R24-7SF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106R24-7SF80
Internal Part NumberEIS-CA3106R24-7SF80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions16
Shell Size - Insert24-7
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106R24-7SF80
Related LinksCA3106R, CA3106R24-7SF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106R24-7SF80 Details Description
Related parts for CA3106R24-7SF80
LED 14-SEG 2DIG CA RED RHDP .54" datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 3POS INLINE XLR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 11.8M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
MINITEK UNSHRD HDR VERT datasheet.pdf
SIGNAL CONDITIONING datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 3.4A 44 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC XO 32.7680MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED 1/2" DOME YLW 24VDC LEAD datasheet.pdf