ITT Cannon, LLC CA3106R28-12P
CA3106R28-12P picture photo
Mfg. Part Number
CA3106R28-12P
Brief Description
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106R28-12P.pdf
Availability of CA3106R28-12P
QUANTITY
CA3106R28-12P Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106R28-12P
Internal Part NumberEIS-CA3106R28-12P
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions26
Shell Size - Insert28-12
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106R28-12P
Related LinksCA3106, CA3106R28-12P Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106R28-12P Details Description
Related parts for CA3106R28-12P
RES SMD 26.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 250V datasheet.pdf
RES MO 1W 22.1K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V Y5V 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V Y5V 1210 datasheet.pdf
RES 291K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE 19POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 40A 2.15 MOHM datasheet.pdf
CTV 2C 2#16 PIN RECP datasheet.pdf
770UF 25V 16X68 105C AXI datasheet.pdf