NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MPC860DPVR50D4R2
MPC860DPVR50D4R2 picture photo
Mfg. Part Number
MPC860DPVR50D4R2
Brief Description
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA
Datasheet Download
MPC860DPVR50D4R2.pdf
Availability of MPC860DPVR50D4R2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MPC860DPVR50D4R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MPC860DPVR50D4R2
Internal Part NumberEIS-MPC860DPVR50D4R2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package180
SeriesMPC8xx
PackagingTape & Reel (TR)
Core ProcessorMPC8xx
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed50MHz
Display & Interface Controllers-
Ethernet10 Mbps (2), 10/100 Mbps (1)
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 95°C
Supplier Device Package357-PBGA (25x25)
Additional InterfacesHDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MPC860DPVR50D4R2
MPC860DPVR50D4R2 Details Description
Related parts for MPC860DPVR50D4R2
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 3V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 20QFN datasheet.pdf
C/A 62.5125 12FIB, PLE, MPO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 18A TO220 datasheet.pdf