ITT Cannon, LLC CA3108F24-28SBF80
CA3108F24-28SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3108F24-28SBF80
Brief Description
CONN PLUG 24POS RT ANG W/SKTS
Datasheet Download
CA3108F24-28SBF80.pdf
Availability of CA3108F24-28SBF80
QUANTITY
CA3108F24-28SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3108F24-28SBF80
Internal Part NumberEIS-CA3108F24-28SBF80
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line), Right Angle
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3108F24-28SBF80
Related LinksCA3108F2, CA3108F24-28SBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3108F24-28SBF80 Details Description
Related parts for CA3108F24-28SBF80
CONN DB50 CRIMP MALE NICKEL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 42POS .12M datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 30A AC/DC datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 4SMD datasheet.pdf
LED XLAMP ML-E ROYAL BLUE datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf