ITT Cannon, LLC CA3108R22-19SF80A95
CA3108R22-19SF80A95 picture photo
Mfg. Part Number
CA3108R22-19SF80A95
Brief Description
CONN PLUG 14POS RT ANG W/SKTS
Datasheet Download
CA3108R22-19SF80A95.pdf
Availability of CA3108R22-19SF80A95
QUANTITY
CA3108R22-19SF80A95 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3108R22-19SF80A95
Internal Part NumberEIS-CA3108R22-19SF80A95
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions14
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line), Right Angle
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness20µin (0.51µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3108R22-19SF80A95
Related LinksCA3108R22, CA3108R22-19SF80A95 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3108R22-19SF80A95 Details Description
Related parts for CA3108R22-19SF80A95
IC MODEM DATA PUMP/AFE 44-PLCC datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 38K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MODULAR CBL STRAIGHT 25' datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 13POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 68 OHM 5% 100W datasheet.pdf