Laird Technologies IAS CAF94129 (IO1900-SM36)
CAF94129 (IO1900-SM36) picture photo
Mfg. Part Number
CAF94129 (IO1900-SM36)
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT 900MHZ SPHERE 3DBI SMA MALE
Datasheet Download
CAF94129 (IO1900-SM36).pdf
Availability of CAF94129 (IO1900-SM36)
QUANTITY
CAF94129 (IO1900-SM36) Order Process
Ship out your order
Specifications of CAF94129 (IO1900-SM36)
Internal Part NumberEIS-CAF94129 (IO1900-SM36)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesSphere™
Packaging*
Frequency GroupUHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band)1.9GHz
Frequency Range1.85GHz ~ 1.99GHz
Antenna TypeModule
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain3dBi
Power - Max50W
Features-
TerminationConnector, SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationsWLAN
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAF94129 (IO1900-SM36)
Related LinksCAF94129 (I, CAF94129 (IO1900-SM36) Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
CAF94129 (IO1900-SM36) Details Description
Related parts for CAF94129 (IO1900-SM36)
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 3MM 10POS MATE-N-LOK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC LINE DRVR ADSL DUAL 28-HTSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 88POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
MODULE SPM 600V 5A 3PH SPM27-JA datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 16 OLIVE datasheet.pdf
IC DGTL POT 2K 1CH 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf