Laird Technologies IAS CAF94137(IOD2450-RN12)
CAF94137(IOD2450-RN12) picture photo
Mfg. Part Number
CAF94137(IOD2450-RN12)
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT OMNIDIR 3DBI 12"RG-142 RPTNC
Datasheet Download
CAF94137(IOD2450-RN12).pdf
Availability of CAF94137(IOD2450-RN12)
QUANTITY
CAF94137(IOD2450-RN12) Order Process
Ship out your order
Specifications of CAF94137(IOD2450-RN12)
Internal Part NumberEIS-CAF94137(IOD2450-RN12)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeModule
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain3dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)1.000" (25.40mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAF94137(IOD2450-RN12)
Related LinksCAF94137(IO, CAF94137(IOD2450-RN12) Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
CAF94137(IOD2450-RN12) Details Description
Related parts for CAF94137(IOD2450-RN12)
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IDC CABLE - APR14B/AE14G/X datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CUT-OFF BLADE - FRONT datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1A 280 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS CABLE SKT datasheet.pdf
SPRING TERM BLK 5MM 5P LT GRY datasheet.pdf