Laird Technologies IAS CAF94150(IO2450-RT36)
CAF94150(IO2450-RT36) picture photo
Mfg. Part Number
CAF94150(IO2450-RT36)
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT OMNIDIRECT 36" RG-142 RP TNC
Datasheet Download
CAF94150(IO2450-RT36).pdf
Availability of CAF94150(IO2450-RT36)
QUANTITY
CAF94150(IO2450-RT36) Order Process
Ship out your order
Specifications of CAF94150(IO2450-RT36)
Internal Part NumberEIS-CAF94150(IO2450-RT36)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesSphere™
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeModule
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain3dBi
Power - Max50W
Features-
TerminationConnector, RP-TNC
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)2.008" (51.00mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAF94150(IO2450-RT36)
Related LinksCAF94150(I, CAF94150(IO2450-RT36) Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
CAF94150(IO2450-RT36) Details Description
Related parts for CAF94150(IO2450-RT36)
CABLE CAT5 PATCH BLUE 5M datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 1A TO220-4 datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
IC FIFO 4KX9 50NS 32PLCC datasheet.pdf
IC SRAM 64MBIT 55NS 48FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SINGLE BIDIRECTIONAL PROTECTOR datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle USB mini B 5 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf