Laird Technologies IAS CAF94165(IFD2450-RT36)
CAF94165(IFD2450-RT36) picture photo
Mfg. Part Number
CAF94165(IFD2450-RT36)
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT OMNI 3DBI 36"RG-142 RP TNC
Datasheet Download
CAF94165(IFD2450-RT36).pdf
Availability of CAF94165(IFD2450-RT36)
QUANTITY
CAF94165(IFD2450-RT36) Order Process
Ship out your order
Specifications of CAF94165(IFD2450-RT36)
Internal Part NumberEIS-CAF94165(IFD2450-RT36)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesMicrosphere™
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeModule
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain3dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-TNC
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.433" (11.00mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAF94165(IFD2450-RT36)
Related LinksCAF94165(IF, CAF94165(IFD2450-RT36) Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
CAF94165(IFD2450-RT36) Details Description
Related parts for CAF94165(IFD2450-RT36)
TOOL CRIMPER LC/SC/ST/FC datasheet.pdf
Connector Receptacle 1 Position Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 76.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf