Laird Technologies IAS CAF94824(ID5250-NF12)
CAF94824(ID5250-NF12) picture photo
Mfg. Part Number
CAF94824(ID5250-NF12)
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT WHISPER 5GHZ 9DBI 12" N-FEM
Datasheet Download
CAF94824(ID5250-NF12).pdf
Availability of CAF94824(ID5250-NF12)
QUANTITY
CAF94824(ID5250-NF12) Order Process
Ship out your order
Specifications of CAF94824(ID5250-NF12)
Internal Part NumberEIS-CAF94824(ID5250-NF12)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesWhisper™
Packaging*
Frequency GroupSHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)5.3GHz
Frequency Range5.15GHz ~ 5.35GHz
Antenna TypeModule
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain9dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.669" (17.00mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAF94824(ID5250-NF12)
Related LinksCAF94824(I, CAF94824(ID5250-NF12) Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
CAF94824(ID5250-NF12) Details Description
Related parts for CAF94824(ID5250-NF12)
CONN HEADER .100 SINGL STR 36POS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 6WSON datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 237 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
XLAMP CXA1816 LED datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 166MHZ 54BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf