Laird Technologies IAS CAF94861(IFD2450-RS36)
CAF94861(IFD2450-RS36) picture photo
Mfg. Part Number
CAF94861(IFD2450-RS36)
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT MICROSPH 2.5GHZ 36" RP SMA
Datasheet Download
CAF94861(IFD2450-RS36).pdf
Availability of CAF94861(IFD2450-RS36)
QUANTITY
CAF94861(IFD2450-RS36) Order Process
Ship out your order
Specifications of CAF94861(IFD2450-RS36)
Internal Part NumberEIS-CAF94861(IFD2450-RS36)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesMicrosphere™
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeModule
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain3dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.433" (11.00mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAF94861(IFD2450-RS36)
Related LinksCAF94861(IF, CAF94861(IFD2450-RS36) Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
CAF94861(IFD2450-RS36) Details Description
Related parts for CAF94861(IFD2450-RS36)
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 1K FLASH 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 50.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 95 I/O 208PQFP datasheet.pdf
POT 250 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT M12 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf