Taiyo Yuden CAL45VB220K
CAL45VB220K picture photo
Mfg. Part Number
CAL45VB220K
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.2A 280 MOHM TH
Datasheet Download
CAL45VB220K.pdf
Availability of CAL45VB220K
QUANTITY
CAL45VB220K Order Process
Ship out your order
Specifications of CAL45VB220K
Internal Part NumberEIS-CAL45VB220K
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating1.2A
Current - Saturation1.2A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.173" Dia x 0.315" L (4.40mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAL45VB220K
Related LinksCAL45, CAL45VB220K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
CAL45VB220K Details Description
Related parts for CAL45VB220K
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
TERM BLK SIDE ENTRY 13POS 5MM datasheet.pdf
IC RCVR AM/FM/HD AUTO 40-QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 2W SMBJ datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 324BGA datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf