Taiyo Yuden CAL45VB332K
CAL45VB332K picture photo
Mfg. Part Number
CAL45VB332K
Brief Description
FIXED IND 3.3MH 75MA 65 OHM TH
Datasheet Download
CAL45VB332K.pdf
Availability of CAL45VB332K
QUANTITY
CAL45VB332K Order Process
Ship out your order
Specifications of CAL45VB332K
Internal Part NumberEIS-CAL45VB332K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Material - Core-
Inductance3.3mH
Tolerance±10%
Current Rating75mA
Current - Saturation100mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)65 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test252kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.173" Dia x 0.315" L (4.40mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAL45VB332K
Related LinksCAL45, CAL45VB332K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
CAL45VB332K Details Description
Related parts for CAL45VB332K
CONN JACK PHONEMINI RA 2POS datasheet.pdf
IC FPGA 172 I/O 256FBGA datasheet.pdf
HSHRINK MARKER .19X1" YLW 100/RL datasheet.pdf
IDC CABLE - CSR60S/AE60M/CPC60S datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 70NS 48BGA datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
SW ROLLER PLUNGER AND BUSHING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
RES SMD 19K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf