Taiyo Yuden CAL45VB821K
CAL45VB821K picture photo
Mfg. Part Number
CAL45VB821K
Brief Description
FIXED IND 820UH 210MA 11 OHM TH
Datasheet Download
CAL45VB821K.pdf
Availability of CAL45VB821K
QUANTITY
CAL45VB821K Order Process
Ship out your order
Specifications of CAL45VB821K
Internal Part NumberEIS-CAL45VB821K
Material - Core-
Inductance820µH
Tolerance±10%
Current Rating210mA
Current - Saturation220mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)11 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.173" Dia x 0.315" L (4.40mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAL45VB821K
Related LinksCAL45, CAL45VB821K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
CAL45VB821K Details Description
Related parts for CAL45VB821K
CONN PLUG BANANA SOLDERLESS INSU datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
LED 5MM 5V RT ANGLE RED PC MNT datasheet.pdf
EMULATION POD FOR M16C/80 RAM24K datasheet.pdf
IC COUNTER 4BIT BIN SYNC 16-SSOP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 870MA 780 MOHM datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 8SLOT 5POS datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.4KV 800MA SOD57 datasheet.pdf