Crystek Corporation CATTEN-0100
CATTEN-0100 picture photo
Mfg. Part Number
CATTEN-0100
Manufacturer
Product Category
Attenuators
Brief Description
ATTENUATOR SMA 3GHZ 50 OHM 10DB
Datasheet Download
CATTEN-0100.pdf
Availability of CATTEN-0100
QUANTITY
CATTEN-0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CATTEN-0100
Internal Part NumberEIS-CATTEN-0100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyAttenuators
Series-
Attenuation Value10dB
Tolerance±0.5dB
Frequency Range0 ~ 3GHz
Power (Watts)1W
Impedance50 Ohm
Package / CaseSMA In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CATTEN-0100
Related LinksCATTE, CATTEN-0100 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CATTEN-0100 Details Description
Related parts for CATTEN-0100
OPTOISO 2.5KV 2CH TRANS 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 100UH 0.3A datasheet.pdf
FUSE SPLCR BLOCK 115A 600V 4POLE datasheet.pdf
IC FPGA 150 I/O 176TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
IC RCVR AM/FM/HD AUTO 40-QFN datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 102 TYPEA 24POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf