TT Electronics/Welwyn W21-47RJI
W21-47RJI picture photo
Mfg. Part Number
W21-47RJI
Brief Description
RES 47.0 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
W21-47RJI.pdf
Availability of W21-47RJI
QUANTITY
W21-47RJI Order Process
Ship out your order
Specifications of W21-47RJI
Internal Part NumberEIS-W21-47RJI
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.220" Dia x 0.500" L (5.60mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W21-47RJI
Related LinksW21-, W21-47RJI Datasheet, TT Electronics/Welwyn Distributor
W21-47RJI Details Description
Related parts for W21-47RJI
SWITCH MINI 16A SPST PLNGR.187QC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 1.5A DUAL 8SOIC datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATR RETRIG DL 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 34PS GOLD SMD datasheet.pdf
IC FPGA 942 I/O 1704BGA datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf