Bourns Inc. CAY10-270J4LF
CAY10-270J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY10-270J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 0804
Datasheet Download
CAY10-270J4LF.pdf
Availability of CAY10-270J4LF
QUANTITY
CAY10-270J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY10-270J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY10-270J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCAY10-J4LF Series Material Declaration
Standard Package1
SeriesCAY10
PackagingCut Tape (CT)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY10-270J4LF
Related LinksCAY10-, CAY10-270J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY10-270J4LF Details Description
Related parts for CAY10-270J4LF
IC MPU I960 66MHZ 132QFP datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CABLE 15COND 26AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD datasheet.pdf