Bourns Inc. CAY10-432J4LF
CAY10-432J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY10-432J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.3K OHM 0804
Datasheet Download
CAY10-432J4LF.pdf
Availability of CAY10-432J4LF
QUANTITY
CAY10-432J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY10-432J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY10-432J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCAY10-J4LF Series Material Declaration
Standard Package10,000
SeriesCAY10
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY10-432J4LF
Related LinksCAY10-, CAY10-432J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY10-432J4LF Details Description
Related parts for CAY10-432J4LF
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
IC CONTROLLER HOT PLUG 8-SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 1% BEAD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 560UF 10% 30V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A TO263-5 datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V 0.5A SYNC 10TDFN datasheet.pdf