Bourns Inc. CAY10-472J4LF
CAY10-472J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY10-472J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 0804
Datasheet Download
CAY10-472J4LF.pdf
Availability of CAY10-472J4LF
QUANTITY
CAY10-472J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY10-472J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY10-472J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCAY10-J4LF Series Material Declaration
Standard Package1
SeriesCAY10
PackagingCut Tape (CT)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)