Bourns Inc. CAY10-472J4LF
CAY10-472J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY10-472J4LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 0804
Datasheet Download
CAY10-472J4LF.pdf
Availability of CAY10-472J4LF
QUANTITY
CAY10-472J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY10-472J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY10-472J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCAY10-J4LF Series Material Declaration
Standard Package1
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCAY10
PackagingCut Tape (CT)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY10-472J4LF
Related LinksCAY10-, CAY10-472J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY10-472J4LF Details Description
Related parts for CAY10-472J4LF
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAGHYDR 3A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
OSC XO 41.625MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 511 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf