Bourns Inc. CAY10-512J4LF
CAY10-512J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY10-512J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 0804
Datasheet Download
CAY10-512J4LF.pdf
Availability of CAY10-512J4LF
QUANTITY
CAY10-512J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY10-512J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY10-512J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCAY10-J4LF Series Material Declaration
Standard Package10,000
SeriesCAY10
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY10-512J4LF
Related LinksCAY10-, CAY10-512J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY10-512J4LF Details Description
Related parts for CAY10-512J4LF
CONN FFC FPC VERT 6POS 1MM SMD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST OCTAL 20-VQFN datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GREEN 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V 10% BX 1808 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
SENSOR SECURITY MAGNETIC 2.5" datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.7A 78 MOHM SMD datasheet.pdf