Bourns Inc. CAY10-681J4LF
CAY10-681J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY10-681J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 0804
Datasheet Download
CAY10-681J4LF.pdf
Availability of CAY10-681J4LF
QUANTITY
CAY10-681J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY10-681J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY10-681J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCAY10-J4LF Series Material Declaration
Standard Package10,000
SeriesCAY10
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY10-681J4LF
Related LinksCAY10-, CAY10-681J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY10-681J4LF Details Description
Related parts for CAY10-681J4LF
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 30A TO247 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V ISOWATT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 16A TO3P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
PLUG CONN 40 POS datasheet.pdf
15POS F FILT.TY1 SOLDER CUP datasheet.pdf
JT 55C 55#22D SKT RECP datasheet.pdf
LED DRIVER PS 80W datasheet.pdf