Bourns Inc. CAY16-154J4LF
CAY16-154J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-154J4LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-154J4LF.pdf
Availability of CAY16-154J4LF
QUANTITY
CAY16-154J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-154J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-154J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCAY16
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-154J4LF
Related LinksCAY16-, CAY16-154J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-154J4LF Details Description
Related parts for CAY16-154J4LF
IC XDCP 100TAP 100K 3WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 42POS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
26482 SERIES 2 datasheet.pdf
MODULE TIWI-BLE U. FL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 220MA 3 OHM TH datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf