Bourns Inc. CAY16-182J8LF
CAY16-182J8LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-182J8LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1.8K OHM 1506
Datasheet Download
CAY16-182J8LF.pdf
Availability of CAY16-182J8LF
QUANTITY
CAY16-182J8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-182J8LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-182J8LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1506, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-182J8LF
Related LinksCAY16-, CAY16-182J8LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-182J8LF Details Description
Related parts for CAY16-182J8LF
IC MUX DUAL DIFF 3.3V/5V 20TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 310MW SOD323F datasheet.pdf
RES 11 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC RF PWR AMP 50W SOT467B datasheet.pdf