Bourns Inc. CAY16-2002F4LF
CAY16-2002F4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-2002F4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-2002F4LF.pdf
Availability of CAY16-2002F4LF
QUANTITY
CAY16-2002F4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-2002F4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-2002F4LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-2002F4LF
Related LinksCAY16-2, CAY16-2002F4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-2002F4LF Details Description
Related parts for CAY16-2002F4LF
MOD POWER ENTRY W/FILTER 1A M80 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 8 POS R/A SMD 1.0MM datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 35V X7R 0603 datasheet.pdf