Bourns Inc. CAY16-3301F4LF
CAY16-3301F4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-3301F4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-3301F4LF.pdf
Availability of CAY16-3301F4LF
QUANTITY
CAY16-3301F4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-3301F4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-3301F4LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-3301F4LF
Related LinksCAY16-3, CAY16-3301F4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-3301F4LF Details Description
Related parts for CAY16-3301F4LF
IC OPAMP CFA 600MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
BOX ABS BLK/GRAY 7.08"L X 8.08"W datasheet.pdf
CONN RECPT 11POS .100 POLAR 30AU datasheet.pdf
CARD EDGE 40POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
SOCKET CONTACT0,63X1,5 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLC 16POS TTL INPUT datasheet.pdf