Bourns Inc. CAY16-392J4LF
CAY16-392J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-392J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-392J4LF.pdf
Availability of CAY16-392J4LF
QUANTITY
CAY16-392J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-392J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-392J4LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-392J4LF
Related LinksCAY16-, CAY16-392J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-392J4LF Details Description
Related parts for CAY16-392J4LF
RES SMD 68K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 354V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
FUSE USB RESETTABLE 0.90A HOLD datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 533MHZ 740TBGA datasheet.pdf
IC 2.5V PWR SUPPLY MON 16-SOIC datasheet.pdf
HEADER 6POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
3/8 INCH DL HST CLEAR 400/3" PKG datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SC70-5 datasheet.pdf
LIMIT SW ROLLER LEVER OT datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
WIDE-AREA FAN TYPE IONIZER 600MM datasheet.pdf