Bourns Inc. CAY16-510J4LF
CAY16-510J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-510J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-510J4LF.pdf
Availability of CAY16-510J4LF
QUANTITY
CAY16-510J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-510J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-510J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)51
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-510J4LF
Related LinksCAY16-, CAY16-510J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-510J4LF Details Description
Related parts for CAY16-510J4LF
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC COUNTER BIN W/REG 8BIT 16SO datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf