Bourns Inc. CAY16-6041F4LF
CAY16-6041F4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-6041F4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 6.04K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-6041F4LF.pdf
Availability of CAY16-6041F4LF
QUANTITY
CAY16-6041F4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-6041F4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-6041F4LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.04k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-6041F4LF
Related LinksCAY16-6, CAY16-6041F4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-6041F4LF Details Description
Related parts for CAY16-6041F4LF
FIXED IND 470UH 240MA 3.4 OHM TH datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SC70-5 datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIG 12-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 30W 12V 2.5A datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf