| Internal Part Number | EIS-CB-OBS421I-24-0 | |
| Design Resources | Development Tool Selector | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RF Transceiver Modules | |
| Series | CB-OBS | |
| Packaging | Bulk | |
| RF Family/Standard | Bluetooth | |
| Protocol | Bluetooth v4.0 Dual Mode | |
| Modulation | - | |
| Frequency | 2.4GHz | |
| Data Rate | 1.3Mbps | |
| Power - Output | 11dBm | |
| Sensitivity | -91dBm | |
| Serial Interfaces | UART | |
| Antenna Type | Integrated, Chip | |
| Memory Size | - | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 6 V | |
| Current - Receiving | - | |
| Current - Transmitting | 44mA | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C | |
| Package / Case | Module | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | CB-OBS421I-24-0 | |
| Related Links | CB-OBS4, CB-OBS421I-24-0 Datasheet, ConnectBlue Distributor | |
| 2290038 | VARIOFACE FRONT ADAPTER 16POS | datasheet.pdf | ||