ConnectBlue CB-RSPA333S-01
CB-RSPA333S-01 picture photo
Mfg. Part Number
CB-RSPA333S-01
Manufacturer
Product Category
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Brief Description
KIT SRL PORT ADAPTER RUGGED 333S
Datasheet Download
CB-RSPA333S-01.pdf
Availability of CB-RSPA333S-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CB-RSPA333S-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB-RSPA333S-01
Internal Part NumberEIS-CB-RSPA333S-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
SeriesCB-RSPA
FunctionTransceiver, Bluetooth
Modulation or ProtocolBluetooth 2.0, Class 1
Frequency2.4GHz
ApplicationsGeneral Purpose
InterfaceRS-232, RS-422/485
Sensitivity-
Power - Output20dBm (100mW)
Data Rate (Max)54Mbps
FeaturesWireless Multidrop™
Voltage - Supply8 V ~ 30 V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB-RSPA333S-01
Related LinksCB-RSPA, CB-RSPA333S-01 Datasheet, ConnectBlue Distributor
CB-RSPA333S-01 Details Description
Related parts for CB-RSPA333S-01
IC DCP QUAD 10K 64TP 24TSSOP datasheet.pdf
RIVET SEMI-TUBE 0.250" BRASS datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 40QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 33K OHM 14DIP datasheet.pdf