Panasonic Electric Works CB1AHF-D-12V
CB1AHF-D-12V picture photo
Mfg. Part Number
CB1AHF-D-12V
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
CB RELAY 1 FORM A 12V
Datasheet Download
CB1AHF-D-12V.pdf
Availability of CB1AHF-D-12V
QUANTITY
CB1AHF-D-12V Order Process
Ship out your order
Specifications of CB1AHF-D-12V
Internal Part NumberEIS-CB1AHF-D-12V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsGeneral Appl Guidelines
How to Read Date Codes
PCN Obsolescence/ EOLCA,CM,CB,CV Relays Apr/2012
Standard Package50
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB1AHF-D-12V
Related LinksCB1AHF, CB1AHF-D-12V Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
CB1AHF-D-12V Details Description
Related parts for CB1AHF-D-12V
IC MCU 16/32B 384K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100 R/A 15AU datasheet.pdf
BOARD EVAL CENTRAL UNIT ALARM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
PIN CONTACT datasheet.pdf
TRANSCEIVER CAN DSO-8-16 datasheet.pdf
VARISTOR 11V 5A 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 30K OHM 2% RADIAL datasheet.pdf