CUI Inc. CDM-20008
CDM-20008 picture photo
Mfg. Part Number
CDM-20008
Manufacturer
Product Category
Speakers
Brief Description
SPEAKER 8OHM .3W 20MM ROUND
Datasheet Download
CDM-20008.pdf
Availability of CDM-20008
QUANTITY
CDM-20008 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDM-20008
Internal Part NumberEIS-CDM-20008
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSpeakers Overview
RoHS InformationCDM-20008 Cert of Compliance
Featured ProductCDM Series Low Profile Speakers
Micro Speakers
3D ModelCDM-20008
Standard Package1,000
Category Audio Products
FamilySpeakers
SeriesCDM
TypeMagnetic
Frequency Range448Hz ~ 7kHz
Impedance8 Ohm
Sound Pressure Level92dB
Power - Rated300mW
Power - Max500mW
Port LocationTop
ShapeRound
Material - ConePET
Material - MagnetNd-Fe-B
TerminationSolder Pads
Size / Dimension20.00mm Dia
Height3.10mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDM-20008
Related LinksCDM-, CDM-20008 Datasheet, CUI Inc. Distributor
CDM-20008 Details Description
Related parts for CDM-20008
CONN WRENCH JACK SCREW/JACK POST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
MCU ARM 32BIT 512KB FLASH 144BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
IC AMP LO NSE LNA 7X10MM 36MCOB datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
Connector HDMI 19 Position datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf