Eaton (formerly Cooper Bussmann) CB20220307
CB20220307 picture photo
Mfg. Part Number
CB20220307
Brief Description
CONN BARRIER STRIP 3CIRC .375
Datasheet Download
CB20220307.pdf
Availability of CB20220307
QUANTITY
CB20220307 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB20220307
Internal Part NumberEIS-CB20220307
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits3
Number of Wire Entries3
Pitch0.375" (9.53mm)
Number of Rows1
Current Rating30A
Voltage Rating300V
Barrier Type3 Wall (Tri)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB20220307
Related LinksCB202, CB20220307 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CB20220307 Details Description
Related parts for CB20220307
REG SW -5.2V 1.5A HORZ datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.48KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
SPEAKER 4 OHM 3W 86DB 71X41MM datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 8" 9S FIN datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
DIP CABLE 12POS datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 75POS datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 220K OHM 14SOIC datasheet.pdf