CTS Electronic Components CB2V5-3C-25M0000
CB2V5-3C-25M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB2V5-3C-25M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB2V5-3C-25M0000.pdf
Availability of CB2V5-3C-25M0000
QUANTITY
CB2V5-3C-25M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB2V5-3C-25M0000
Internal Part NumberEIS-CB2V5-3C-25M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB2V5
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB2V5-3C-25M0000
Related LinksCB2V5-3C, CB2V5-3C-25M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB2V5-3C-25M0000 Details Description
Related parts for CB2V5-3C-25M0000
VARISTOR 459V 4.5KA DISC 17MM datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN FFC VERT 34POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 100MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
DUPLEX FIBER PATCH CABLE 33FT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 30W datasheet.pdf