CTS Electronic Components CB3-3C-12M0000
CB3-3C-12M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3-3C-12M0000
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3-3C-12M0000.pdf
Availability of CB3-3C-12M0000
QUANTITY
CB3-3C-12M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3-3C-12M0000
Internal Part NumberEIS-CB3-3C-12M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1
SeriesCB3
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3-3C-12M0000
Related LinksCB3-3C-, CB3-3C-12M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3-3C-12M0000 Details Description
Related parts for CB3-3C-12M0000
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 250VAC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 430UH 36MA 42 OHM TH datasheet.pdf