CTS Electronic Components CB3-3C-43M2000
CB3-3C-43M2000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3-3C-43M2000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 43.2MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3-3C-43M2000.pdf
Availability of CB3-3C-43M2000
QUANTITY
CB3-3C-43M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3-3C-43M2000
Internal Part NumberEIS-CB3-3C-43M2000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency43.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)50mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3-3C-43M2000
Related LinksCB3-3C-, CB3-3C-43M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3-3C-43M2000 Details Description
Related parts for CB3-3C-43M2000
TERM SOLDER TURRET .067".147"L datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 4POS 1.5MM CRIMP datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 25A 1200VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf