CTS Electronic Components CB3-3C-43M2000
CB3-3C-43M2000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3-3C-43M2000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 43.2MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3-3C-43M2000.pdf
Availability of CB3-3C-43M2000
QUANTITY
CB3-3C-43M2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3-3C-43M2000
Internal Part NumberEIS-CB3-3C-43M2000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency43.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)50mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3-3C-43M2000
Related LinksCB3-3C-, CB3-3C-43M2000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3-3C-43M2000 Details Description
Related parts for CB3-3C-43M2000
IC FPGA 129 I/O 160HQFP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SOT523 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 300A TO-263 datasheet.pdf
OSC XO 29.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Plug DisplayPort, Mini 20 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
TERM BLADE FEMALE 18-20AWG TIN datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf