CTS Electronic Components CB3-3I-48M0000
CB3-3I-48M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3-3I-48M0000
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3-3I-48M0000.pdf
Availability of CB3-3I-48M0000
QUANTITY
CB3-3I-48M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3-3I-48M0000
Internal Part NumberEIS-CB3-3I-48M0000
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)50mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3-3I-48M0000
Related LinksCB3-3I-, CB3-3I-48M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3-3I-48M0000 Details Description
Related parts for CB3-3I-48M0000
FIXED IND 47UH 919MA 315.6 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14SOIC datasheet.pdf
CONN PIN COAX TYPE C GOLD R/A datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 20% 2824 datasheet.pdf
CONN FIBER LC2 MM 127UM datasheet.pdf
LSF-SMT 5.08/08/180 1.5 BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf