Stackpole Electronics Inc. CB3JB13R0
CB3JB13R0 picture photo
Mfg. Part Number
CB3JB13R0
Brief Description
RES 13 OHM 3W 5% CERAMIC WW
Datasheet Download
CB3JB13R0.pdf
Availability of CB3JB13R0
QUANTITY
CB3JB13R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3JB13R0
Internal Part NumberEIS-CB3JB13R0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Square x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3JB13R0
Related LinksCB3J, CB3JB13R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CB3JB13R0 Details Description
Related parts for CB3JB13R0
CONN PIN CRIMP 20-22AWG TIN datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.85V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf
NEST ASSY datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
26500 30C 30#16 S TH RECP LC datasheet.pdf
330UF 400V 35X60MM 85C 10000H datasheet.pdf